10. Pekelníkov pohľad

Pekelníkov pohľad - 4. Diel

9. července 2012 v 13:41 | Mary
Autorka: Ida
Diel: štvrtý


Mladou ženu odvlekli doprostřed náměstí a uvázali ji ke sloupu. Kolem byli další, co se shromáždili kolem a nadšeně, ne přímo hladově pozorovali scénu před nimi.
Marian se k nim připojila. Vyšla z tmavé uličky na severní straně náměstí a dychtivě to pozorovala. Mimoděk vnímala jak se jí útroby svírají hladem, jak se jí prodložují špičáky ve snaze dostat se k voňavé blahodárné tekutině - krvi. Marian neměla tento pocit ráda. Přestala se ovládat, zcela ji pohltila touha po slastném nápoji. Už dlouho nepila. Hodně dlouho. Sice to byl sotva týden, ale Marianin žaludek to bral jako dva měsíce.
Marian přistoupila blíže k davu, aby si prohlédla ženu předem určenou k záhubě. Je jedno kdy zemře, protože zcela určitě zemře. Tak to bylo, je a bude. Hladová dívka, často přezdívaná jako "Krvavá Mary", měla najednou mlhavý pocit, že ženu zná. Domovnice? Ne to byla ta nerudná stará bába. Tohle je... tohle je... ach ano! Tohle je ta žena, co Marian zachránila!
Celé se to stalo dávno, ale Marian měla ten den stále pevně ukotvený v paměti. Tehdy nepila už devět měsíců a to je na krvotvorce nekonečná doba. Měla umřít. Ležela tam u starého domu, s nehtami rozdrásanými od zubů, z hladu si je okusovala. Vzpomínal na svou maminku, jak vždycky říkávala: "Neokusuj si nehty Mary, budeš je mít nepěkné a nebudeš se líbit klukům. Fuj je to." Ale to už je dávno a Marian si na to pamatuje velmi mlhavě. To se stane, když se začnete měnit v krvotvorce, - kteří by se vlastně měli jmenovat krvoodebrači, nebo podobně, ne? - to pak začnete ztrácet paměť. Ostré zážitky se začnou rozostřovat. Prokletí její rasy. Tehdy, když už se Marian utápěla kousek od onoho světa, proša kolem ona žena. Nejspíš si všimla, jak špatně na tom Marian je, a tak se sklonila a přiložila jí zápěstí k ústům. Asi ji zachvátilo nějaké dobrodiní. Ale díky ní Marian žila. A Marian své dluhy splácí.
Pomocí svých loktů se protlačila až ke sloupu. Žena na ni pohlédla a nejspíše ji také poznala, protože se jí zablesklo v očích. Marian se připravila ke skoku. Tři... dva... jedna!
Všechno se to seběhlo v chvilce. Marian vykočila a popadlo jednoho z těch, kteří ženu drželi. Hlad jí nečekaně poskytl sílu a ona mu vyrvala srdce z hrudi. Potom odstrčila toho druhého a odvázal ženu od sloupu. A zmizela s ní v temných uličkách britského Clayttonu.

Pekelníkov pohľad - 3.diel

16. června 2012 v 13:39 | Faith
Autor: Ida
Diel: tretí

USA, New York, sídlo IMF

Agentka Chokeová vstoupila do výtahu spolu s Markem Marcusem, ale kupodivu celé tři patra mlčela. To u ní bylo neobvyklé, byla totiž velice výřečná. Ale teď jí, jak se zdálo, docházely slova.
"Co se děje, Mary?"zeptal se znepokojeně Marcus a lehce se dotkl jejího ramena. Chokeová se na něj při jejich dotyku podívala a krátce se usmála. Při jejích dalších slovech jí ale úsměv zmizel z tváře A brzy ho následoval i ten Marcusův. "Hadí žena, Marku."
"Kde, proboha?" Marcus se zatvářil řádně vyděšeně. "Kde?"
"V Rusku, v Moskvě."
Vládní jednotka IMF, kde Chokeová s Marcusem pracovali, byla často přezdívaná jako ,Monster-jednotka' a toto pojmenování se k ní skutečně hodilo. Totiž, po světě ve skutečnosti pobíhá mnoho příšer a monster. Lidé jen nejsou schopni jejich existenci unést, tak to vláda tají a pověřuje IMF chytáním a zneškodňováním těchto monster. Ty jsou zpravidla umísťovány na opuštěná místa na Zemi, třeba na Sibiři, v pouštích - Atacamě, Sahaře - a podobných. Každý druh měl většinou vlastní.
A každý byl velmi přísně střežený. Přesto IMF nemohla pochytat všechny. Třeba Hadí ženu, která patřila k těm nejhorším.

Pekelníkov pohľad - 2. Diel

8. června 2012 v 16:14 | Faith
Autor: Ida
Diel: druhý

Pláně Pekelníků, Sibiř 7.6.2015
Jamie se sehnul a sebral ze zaprášené země dlouhou zlatou sponku, která patřívala Lei.
"Hej!" přes nahá záda mu přelétl bič a sponka mu vypadla z ruky. Rozložitý dozorce mu přidal ještě jednu ránu a nevrle zavrčel: "Hybaj makat, holomku!"
Jamie naštvaně popadl lopatu a zaryl ji do ztvrdlé zeminy. Bolavá záda mu ofoukl studený vítr, charakteristický pro Sibiř a příjemně rány zchladil. Jako Pekelník necítil Jamie zimu, takže ho sibiřský mráz příjemně klimatizoval.
Teprve když mu statická elektřina začala praskat ve vlasech, uvědomil si Jamie, že to nebyl jen tak obyčejný vítr. Ze zad mu stékaly čůrky potu a Jamie ucítil velmi blízko duši onoho dozorce. Nedokázal už udržet své emoce na uzdě. Bylo pozdě. "Ne! Prosím ne!"
Další příval studeného větru smetl dozorce na zem a vzápětí vzplál.
"Ne, já to nechci!"vykřikl Jamie a vzápětí se zkroutil v bolestivé křeči. Věděl jak tohle dopadne. Bude se opakovat to, co se stalo v Indiánském parku.
Dozorcova duševní síla začala odtékat do Jamieho, který se to marně snažil zastavit. "Ne, prosím, ne!"
Ale to už poslední kapička dozorcova života vyprchala a on stačil sotva zašeptat: "Miluju svý děti."
Pak rychle a bezbolestně umřel. Jamieho síla živlů ustala a on se zhroutil na kolena. Cítil jak ho pod pažemi chytají ruce dalších dozorců a jak mu další zarývá do zad elektrický paralyzér. Jenže před očima viděl dozorcovo bezvládné tělo. Vpálili mu do těla několik tisíc voltů, ale on jen otevřel seschlé rty a zašeptal: "Já to přece nechci."

Pekelníkov pohľad - 1. Diel

7. června 2012 v 21:27 | Faith
Autor: Ida
Diel: prvý

Moskva
Stála nehybně u kraje chodníku, vítr ji cuchal husté hnědé vlasy a proklouzával pod černou koženou bundu. Vpravo vedle ní stál Qinn, v koutku úst jointa marihuany, jako obvykle řádně zhulený, ale stále schopný myslet, vlevo Winston, štíhlý, snědý, s dlouhými vlasy a zarostlou bradou. Narozdíl od Qinna se jí nepokusil zajet rukou pod bundu, nic takového. Winston byl profík a toho si na něm nejvíce cenila.
Qinn, tlustý a otrhaný dealer si znovu popotáhl a koutkem oka na ni pohlédl. Sebrala ho s Winstonem na rohu jedné ulice, kde se jim snažil něco prodat. Odhadovala to na pěkně proředěný pervitin. Takovými lidmi opovrhovala, ale zrovna teď se jí tenhle Qinn hodil.
"Zacíleno."ozval se kovový hlas ze sluchátka, které měl Winston v uchu. Pohlédla mlčky na něj a pak na Qinna. Winston stejně tiše vytáhl dlouhý nabroušený nůž a zajel s ním Qinnovi mezi žebra. Ten překvapeně vyjekl a joint mu vypadl na zem. "Co to sakra..."
Winston mu zasadil druhou ránu do břicha a Qinn se svezl na zem.
Ona vylovila z kabelky malý černý revolver a přesunula se i s Winstonem k rohu. Qinn zůstal ležet na zemi a tiše úpěl.
"Cíl."řekl potichu Winston a ukázal na nejasnou postavičku na konci ulice. Rozložitý a stárnoucí Sergej Nikita uslyšel Qinnovo sténání a přispěchal mu na pomoc. "Co se vám stalo, pane?"
Zamířila a ladně stiskla spoušť. Kulka prolétla Nikitovi hrudníkem a zarila se do země za ním. Muž klesl na kolena a zhroutil se vedle Qinna.
 
 

Reklama