Thea - 3. Diel

9. července 2012 v 13:38 | Mary |  8. Thea
Autorka: Ida
Diel: tretí


Zavřela jsem dveře a otočila se na Nialla, který se při mém pohybu nahrbil a bojovně vystrčil bradu. Měla jsem chuť dát mu malou lekci, ale všimla jsem si, že se mu třesou ruce, tak jsem od toho ustoupila.
"Promiň,"řekla jsem a přesunula jsem se k zaprášenému oknu. "Zdálo se mi, že vidím Bella a ten by hned žaloval."
"Ehhh?" Niall ze sebe vyrazil nedefinovatelný zvuk, který jsem si přeložila jako: "Cože?"
"Tady platí trochu jiné věci než Venku,"usmála jsem se pro sebe. Mohli nám sice zablokovat přístup ke vzpomínkám, ale něco jsme si přece jen pamatovali. Mlhavé vzpomínky, cítění toho co je špatné a co ne. Tohle nám sebrat nemohli.
"Tady se k sobě nechováme hezky, no, však uvidíš." Niall se na mě nedůvěřivě podíval a pak popadl svůj batoh a obezřetně se přesunul do kouta. Nechtěl mi věřit - však uvidí.
Niall kráčel vedle mě a křečovitě si svíral pravou ruku, na kterou mu před chvílí
Tatér vytetoval jeho číslo: 45-5-87-333. Docela jsem to chápala, protože si vzpomínám, že to bolelo ještě dva dny po vytetování, ale líto mi ho nebylo. Uvnitř není lítost.
Vstoupili jsme do jídelny a já povědomě zamířila ke stole u kterého seděl Cory. Jenže v půli cesty jsem se zastavila. Co bude s Niallem? Věnovala jsem mu krátký pohled a zaregistrovala jeho všudypřítomný úsměv. Když jsem o tom chvíli přemýšlela, byl úplně jiný než Cory, protože ten se nikdy neusmíval.
S povzdechem jsem si uvědomila, že si teď budu muset vzít Nialla na starost, což mi krásně blokovalo můj plán na útěk, který s Niallem prostě nepočítal. Ano, měla jsem plán na útěk a ani Niall ani Cory mi ho nepřekazí. Cryho vezmu sebou, Niall tady zůstane. Hotovo. Pár úprav a bude to.
Cory si mě konečně všiml a lehce povytáhl jedno obočí, což u něj znamenalo něco jako široký úsměv a že mě rád vidí. Zahřálo mě u srdce, že se se mnou Cory baví, i když proč by neměl? Nic netuší.
Nasadila jsem úsměv a sedla jsem si vedle něho. Niall si přitáhl židli a sedl si vedle mě. Byla jsem tu obklopená dvěma kluky, z nichž jednoho jsem chtěla nechat v tomto pekle a druhého vzít pryč odtud. Najednou jsem ucítila mě zatím neznámý pocit, cítila jsem se jako mrcha. Na chvíli. Pak jsem to potlačila a soustředila se zpátky na svůj plán.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama